Jak wybrać szkolenie najlepsze dla nas?

Dla osób które potrzebują zmian w swojej karierze zawodowej, pragną zmienić pracę lub awansować jednym z dobrych rozwiązań zbliżających ich do tego celu będą szkolenia, kursy i wszelkiego rodzaju warsztaty, które zwiększą ich wiedzę, umiejętności a także wzbogacą o nowe kwalifikacje. Dokształcanie zawodowe to coraz częściej nie tylko wynik indywidualnej potrzeby samorozwoju, ale także wymóg rynku, czy też pracodawcy. Obecnie kursy pozwalają nam nie tylko na zwiększenie naszej wiedzy ta zwanej konkretnej ale również na rozszerzenie umiejętności miękkich, takich jak zdolności negocjacyjne, umiejętności interpersonalne, a także społeczne i komunikacyjne. Jak jednak z wielu ofert wybrać najlepsze dla nas szkolenie?

Przede wszystkim - analizuj!

Po pierwsze trzeba zacząć od pytania, co chcemy dalej robić? Czy to szkolenie nam w tym pomorze, lub czy ma na celu rozwijać jakieś nasze pasje i zainteresowania? Warto też, już na samym wstępie, określić własne możliwości, zarówno jeśli dotyczy to finansów jak i czasu jakim dysponujemy. Kolejnym istotnym pytaniem,które powinno pojawić się w naszych głowach jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia jest: Co tak naprawdę chcemy osiągnąć dzięki szkoleniu oraz czy poprzez to szkolenie realizujemy potrzeby swoje, czy też firmy, dla której pracujemy. Najlepiej jest oczywiście wtedy, gdy obie te opcje uda się pogodzić. Kolejnym równie istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego kursu czy też szkolenia dla nas powinna być analiza posiadanej przez nas wiedzy i umiejętności, swoich mocnych i słabych stron jako pracownika. Warto wtedy skupić się na rozwoju tych obszarów wiedzy, które sprawiają nam trudności.

Kolejny krok - ocena wartościowości kursu

Wybierając szkolenie dla siebie powinniśmy przeanalizować również potencjalne oferty. Na co więc zwracać uwagę? Czy firma organizująca szkolenie jest wiarygodna, kto poprowadzi zajęcia na kursie - przede wszystkim czy są to osoby mające niezbędną wiedzę, kwalifikacje i umiejętności zarówno dotyczące tematu szkolenia jak i samego prowadzenia szkoleń. I ostatecznie zawsze warto sprawdzić opinie na temat danej firmy, chociażby w internecie lub też poprosić o rekomendacje.

Podsumowanie

Niestety nawet mimo tak wnikliwie przeprowadzonej analizy tematu możemy trafić na szkolenie które nie będzie spełniało naszych oczekiwań. Ale przynajmniej w przyszłości będziemy wiedzieć czego unikać i na co zwracać jeszcze większą uwagę.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!