Plusy i minusy wyjazdów integracyjnych.

Pracując w dużej firmie, w której zatrudnionych jest sporo osób, w pewnym momencie możemy zostać zapytani o chęć wyjazdu na imprezę firmową lub na wyjazd integracyjny. Jest to zawsze dobrowolna sprawa i nikt nie może nas zmusić do tego typu wypadów, jednak w dobrym tonie będzie, jeżeli zgodzimy się na taki wyjazd oraz będziemy brali udział we wszystkich przygotowanych na nim atrakcjach.

Dawniej za czasów PRL wyjazdy integracyjne były czymś, co odbywało się nawet dwa razy do roku. I były to wyjazdy z prawdziwego zdarzenia zazwyczaj na weekend lub w okresie wakacyjnym były to wyjazdy tygodniowe. Głównym zajęciem na tego typu wyjazdach były imprezy alkoholowe oraz korzystanie z atrakcji, jakie oferowały firmowe ośrodki wypoczynkowe. Należy przyznać, że za czasów poprzedniego ustroju o tego typu ośrodki oraz o pracowników dbano na najwyższym poziomie. Pracownicy z racji dużej ilości byli traktowani z szacunkiem i z poszanowaniem godności. Władzom zależało na jak najwyższej wydajności każdego z nich, wiec z tego powodu starano się motywować pracowników na każdym szczeblu. Podobnie jest obecnie. Pracodawcy starają się zadbać o swoich podwładnych, którym chcą zorganizować ciekawie czas na tego typu imprezach. Nawet jeżeli są to imprezy weekendowe, to ilość atrakcji może czasami przyprawić o zawrót głowy. Osoby, które nie przepadają za tego typu rozrywarkami, zapewne nie będą zbytnio zainteresowane wyjazdem, jednak warto z niego skorzystać choćby z uwagi na integracje z pracownikami.

Do plusów współczesnych wyjazdów integracyjnych należy zaliczyć fakt, że dostajemy prostą informację, że firma dba o nas i stara się zapewnić nam rozrywkę oraz pomóc w integracji i zgraniem się z innymi członkami przedsiębiorstwa. Dobrze jest czuć się docenionym i wynagrodzonym przez pracodawcę dodatkowymi profitami poza wypłatą, a taki wyjazd jest w pewnym sensie formą nagrody.

Do minusów powinniśmy zaliczyć dosyć duże skupisko ludzi, które nie sprzyja wypoczynkowi oraz dobremu samopoczucia szczególnie wśród osób, które cenią sobie spokój oraz wypoczynek na własnych zasadach.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!