Wyjazdy integracyjne – historia i najnowsze trendy.

Duże przedsiębiorstwa mają to do siebie, że w ich szeregach zatrudnionych jest dziesiątki, a nawet setki osób. Wielu z pracowników nie zna się nawet z widzenia, co w znaczny sposób przyczynia się do wyobcowania i poczucia osamotnienia podczas pracy. Od dziesiątek lat pracodawcy zdają sobie sprawę z tego faktu i starają się zapobiegać tego typu sytuacjom. Nie od dziś wiadomo, że dobrze zgrana grupa pracowników to grupa bardziej wydajna i zdolna do identyfikowania się z przedsiębiorstwem. Z tego powodu pracodawcy stosują różne techniki mające na celu zgranie swoich pracowników i stworzenie dobrze dobranej i pracującej kadry.

Integrować pracowników można na wiele sposobów. Najtańszym i najczęściej wykorzystywanym sposobem są różnego rodzaju wypady i imprezy firmowe. Mogą to być np. pikniki w ośrodkach wypoczynkowych lub kilkudniowe turnusy, na których alkohol leje się strumieniami oraz podawane jest dobre jedzenie. Dobrym sposobem na zintegrowanie swoich pracowników jest też wspólny wypad np. do kina. Stosunkowo niewielki koszt tego typu wyjazdów firmowych skutecznie zachęca przedsiębiorstwa do wykupu biletów pracowniczych w pakietach. Dzięki temu ceny za pojedynczy bilet są znacznie niższe niż w przypadku standardowych wejściówek.

Dawniej firmy państwowe integrowały swoich pracowników w popularnych ośrodkach turystycznych jak np. Międzyzdroje czy Suwałki. Większe zakłady pracy w czasach PRL miały własne ośrodki wczasowe, do których wysyłani byli pracownicy. Był to bardzo dobry sposób na ograniczenie kosztów takich wyjazdów.

Wyjazdy integracyjne oraz imprezy firmowe skutecznie oddziaływają na pracowników i pozwalają im na skuteczne zintegrowanie się z firmą, przez co budowana jest więź i uczucie, że każdy z pracowników ma znaczący wpływ na jej działanie oraz rozwój. Jest to idealna droga do stworzenia oddanej i pracowitej kadry lojalnych pracowników. Tego typu działania skutecznie wpływają na wydajność pracy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!