Jakie kursy i szkolenia zagwarantują Ci pracę?

Rynek pracy jest obecnie dość szorstki w stosunku do potencjalnego pracownika, istnieją jednak pewne zawody, na które zapotrzebowanie nie maleje już od wielu lat. A kompetencje i uprawnienia niezbędne do ich wykonywania można zdobyć czasami w zaledwie kilka czy kilkanaście miesięcy. Wystarczy dobrze wybrać, a następnie dążyć twardo do celu.

Jakie szkolenia więc wybrać?

Wbrew pozorom szkolenia, które mogą nam pomóc w znalezieniu nowej pracy to nie tylko języki obce, obsługa komputera czy mała księgowość, które rzeczywiście są ważne i potrzebne. Poszukiwane przez potencjalnych pracodawców to również osoby mające umiejętności techniczne, takie jak na przykład obsługę określonych maszyn i urządzeń, a także potwierdzające te umiejętności kwalifikacje i uprawnienia. Jeżeli więc myślimy o pracy w budownictwie możemy zapisać się na kurs murarza czy tynkarza, ale też montażysty rusztowań, montera instalacji wodociągowych czy też urządzeń gazowych. W branży magazynowej będą to szkolenia dla kierowców i operatorów wózków widłowych. Jeśli natomiast interesuje nas inżynieria mechaniczna, będą to na przykład kursy z zakresu diagnostyki i wibroakustyki, czy obsługi frezarek i tokarek. Uprawnienia, które zyskamy dzięki takim kursom nie tylko zwiększą nasze szanse na zdobycie pracy ale też zwiększą nasze potencjalne wynagrodzenie.

Kursy to dopiero początek

Oczywiście musimy pamiętać, że ukończenie kursu to nie koniec a dopiero początek naszej kariery na stanowisku technicznym, po zdobyciu uprawnień powinniśmy nie przestawać dalej się szkolić, dowiadywać o nowinki związane z naszą pracą, a gdy zajdzie taka możliwość lub potrzeba poszerzać wiedzę umiejętności i kwalifikacje na kolejnych kursach. Pamiętajmy że nawet w takiej pracy o charakterze technicznym są możliwości rozwoju zawodowego i awansu, dla przykładu w przedsiębiorstwie produkcyjnym może to wyglądać na przykład tak: najpierw jest się pracownikiem pionu produkcji, następnie brygadzistą, głównym specjalistą, inżynierem procesu, mistrzem, a w końcu kierownikiem.

Podsumowanie

Tak więc doszkalanie się z wybranych dziedzin daje nam wymierne korzyści w postaci znalezienia pracy, zmiany pracy na lepszą, dostanie awansu czy też podwyżki. Poza takimi wymiernymi korzyściami są jeszcze korzyści osobiste - poznanie innych osób, oraz zbudowanie większej pewności siebie poprzez zwiększenie zasobu swojej wiedzy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!