Ostatnimi czasy wręcz modne stało się ciągłe się doszkalanie, chodzenie na coraz to inne kursy, szkolenia, wykłady i spotkania. Ale czy warto to robić? Czy może to kolejna zwykła moda? A więc czy warto uczestniczyć w kursach, które najczęściej są płatne, a bardzo często to my musimy pokrywać ich koszty? Na te i na inne pytania spróbujemy sobie odpowiedzieć w tym artykule.
Szkolenia - ale te przydatne
Najbardziej opłacają się właśnie te szkolenia, które zaopatrują nas w wiedzę oraz praktyczne umiejętności, najlepiej takie, które należą do jakiejś wąskiej specjalizacji. To one w końcowym wyniku będą nas wyróżniać podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub trudnej wizyty w gabinecie szefa i rozmowie o awansie. Oczywiście, możemy również zrobić kurs z bardziej ogólnej tematyki - który na pewno również się nam przyda i będzie kolejnym naszym atutem - na przykład kurs językowy, kurs prawa jazdy, czy obsługi programów komputerowych. A jeśli chcemy zrobić bardziej konkretne kursy to nauczmy się mniej znanego języka - na przykład japońskiego lub duńskiego. Możemy też zrobić kurs obsługi wózka widłowego, kurs SEP - przygotowujący do wykonywania zawodu elektryka, kurs księgowości i wiele wiele innych z praktycznie wszystkich dziedzin.
Kurs - inwestycja w siebie i w przyszłość
Pamiętajmy wybierając odpowiednie dla nas szkolenie, że to nic innego jak inwestycja w samego siebie. Warto więc skupić się nieco bardziej na tym jaki to kurs i kto go prowadzi. A skoro to inwestycja w siebie to oczywiście w ramach zdrowego rozsądku powinniśmy nie skąpić pieniędzy - czasem trzeba zapłacić żeby otrzymać produkt dobry jakościowo. Jeśli teraz dobrze zainwestujemy właśnie w siebie i w szkolenia nas rozwijające, to z dużym prawdopodobieństwem taka inwestycja zwróci się nam w przyszłości w postaci wymarzonego stanowiska czy też wysokich zarobków.
Kursy rozwijające jedynie nasze zainteresowania
Czy warto w takich szkoleniach brać udział? Tak, zdecydowanie warto! Przede wszystkim nasze zainteresowania to coś co lubimy i chcemy robić, powinniśmy więc to rozwijać. Po drugie takie zainteresowania, tym bardziej jeśli je rozwijamy możemy jako ciekawostkę wpisać do swojego CV. Jest udowodnione, że CV zawierające ciekawe hobby dużo bardziej przyciąga pracodawców bo świadczy o osobie kreatywnej, z pasją, ciekawej świata i ciekawej jako osoba. Zainteresowanie może też wiele powiedzieć o samej osobie. Na przykład jeśli wpiszemy jako zainteresowanie jakiś sport będziemy postrzegani jako osoba wytrwała i dążąca do celu.
Polecamy
Najnowsze
Zmiany w Ordynacji podatkowej w 2016 r.
Potrzebujesz pieniędzy i chciałby kiedyś na emeryturze leżeć na plaży w tropikach? Jeśli tak, to koniecznie musisz zarabiać odpowiednie kwoty... [...]