Szkolenia z zakresu BHP.

Jeżeli jesteśmy właścicielami firmy i postanowiliśmy zatrudnić pracowników, aby wykonywali powierzone im obowiązki, powinniśmy tuż po przyjęciu do pracy skierować ich na kompleksowe szkolenie z zasad BHP. Zazwyczaj tego typu szkolenie odbywa się w miejscu pracy i w godzinach pracy. Każdy pracownik, jaki zatrudniony jest w naszym przedsiębiorstwie, powinien odbyć takie szkolenie, a w przypadku bardzo specyficznych zawodów tego typu szkolenia powinny odbywać się co jakiś czas w celu przypomnienia pracownikom o zasadach bezpieczeństwa, jakie panują w naszej firmie.

Szkolenie BHP zazwyczaj przebiega podobnie. Składa się z części teoretycznej, w której dowiemy się o tym, jak przestrzegać zasad BHP oraz czego nie powinniśmy robić, aby ich nie złamać. Pracownik prowadzący szkolenie poinformuje nas o zasadach korzystania z narzędzi oraz urządzeń, jakie znajdują się w naszej firmie. W niektórych przypadkach osoba prowadząca szkolenie może oprowadzić nas po zakładzie pracy i wskazać oraz opisać przeznaczenie i odpowiedni sposób posługiwania się konkretnymi rzeczami, z jakimi przyjdzie nam pracować.

Właściciel firmy zobowiązany jest także do organizacji miejsca pracy zgodnie z zasadami BHP. W każdym zakładzie powinien znajdować się zestaw gaśnic oraz koców gaśniczych. W przypadku specyficznych zakładów, w których wykorzystywane są np. chemikalia, powinien znaleźć się także piasek gaśniczy, który doskonale nadaje się do gaszenia tego typu substancji. Ze względów BHP ważne jest także odpowiednie oświetlenie kluczowych miejsc, w jakich wykonywane są prace. Dzięki temu możemy zmniejszyć ryzyko wypadków oraz niebezpiecznych sytuacji. Wszystkie te zabiegi oraz zasady bezpieczeństwa mają podnieść komfort naszych pracowników, oraz zabezpieczyć ich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą czyhać na nich w pracy. Pomimo że takie szkolenia oraz środki ostrożności są stosunkowo kosztowne, to każdy odpowiedzialny pracodawca nie oszczędza na takich środkach i stara się zabezpieczyć swoich podwładnych.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!