Notariusz - zarobki, opinie i komentarze

Zastanawiasz się nad swoja przeszłością? Jeśli tak, to na pewno jesteś maturzystą. Jest to bardzo trudny i stresujący okres w życiu każdego , młodego człowieka. Trzeba nie tylko myśleć o tym, gdzie i czy w ogóle kontynuować naukę. Do tego dochodzą jeszcze obawy związane z przedmiotami maturalnymi oraz samym egzaminem dojrzałości. Problem pojawia się także podczas wyboru przedmiotów dodatkowych jakie na maturze chcemy zdawać. Może się bowiem okazać, że nie mamy na siebie pomysłu. E takiej sytuacji jakiej byśmy decyzji nie podjęli to może się okazać, że będziemy musieli zdawać później dodatkowo przedmiot inny.

Jak tego uniknąć?
Prze wszystkim poszukaj sobie kilku zawodów , które cię interesują. Na pewno masz jakieś hobby, z którym wiążesz przyszłość. Z kilku wybranych, wybierz taki, który podoba ci się najbardziej. Mogą to być także dwa. Jeśli jesteś ambitny, to możesz zdawać na maturze kilka dodatkowych przedmiotów, ale trzeba liczyć się z tym, że będzie to oznaczało mnóstwo nauki. Jeśli wybierzesz jeden dodatkowy, to będziesz mógł się do niego lepiej przygotować. Jeśli chcesz mieć dobrze płatna pracę, to zastanów się nad informatykiem, prawnikiem czy nawet notariuszem.

Jak to wygląda od środka?
Co trzeba zrobić aby np. takim notariuszem zostać? Przede wszystkim ukończyć studia prawnicze. Nie wybieramy na nich jednak specjalizacji na stopniu magistra. Następnym punktem jest egzamin notarialny. Musimy go zdać, a następnie odbyć asesurę. Jeśli chcesz zostać notariuszem, to musisz być osoba sumienną, odpowiedzialną, dobrze się prezentować oraz wzbudzać zaufanie. Istne jest także to jak się wypowiadasz oraz jakim językiem piszesz. Musi być to doskonałe w każdym calu. Co więcej taka osoba, nie może być karana i musi mieć polskie obywatelstwo.

Na czym taka praca polega? Notariusz zajmuje się opracowywaniem aktów notarialnych, odpisów dokumentów. Oświadczenia spadkowe czy testamenty także należą do dokumentów mu przypinanych. Taka osoba pracuje w kancelarii prawnej lub ma własną działalność. Na czym zarabia notariusz? Oczywiście , na klientach. Pobiera on opłaty których wysokość jest ustalona przez taksę notarialną. Na miesiąc może on zarobić od 4 do 8 tysięcy złotych netto. Jednak nie da rady on zarobić kilku tysięcy na miesiąc, ponieważ w ciągu 8 godzin pracy nie jest w stanie wykonać tak dużej ilości zleceń. Zarobki wiec mogą się bardzo różnić pomiędzy notariuszami. Jednak jest to zwykle około 6500 złotych miesięcznie. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!