Dzisiejsze realia na rynku pracy są takie, że jeśli się nie rozwijasz - masz marne szanse na wymarzoną pracę lub awans. Pracodawcy zaczęli zwracać ogromną uwagę na to kogo przyjmują do pracy, jakie ma ta osoba kwalifikacje oraz czy się rozwija. Rynek pracy jest konkurencyjny, a pracodawcy szukają jak najlepszych potencjalnych pracowników. NA szczęście, rynek pracy jest również bogaty w różnorakie propozycje szkoleń, kursów i warsztatów.
Po co podnosić swoje kwalifikacje zawodowe?
Już odrobinę wspomniałam o tym we wstępie, ale teraz pociągnijmy nieco ten temat. Przede wszystkim - rozwijając swoje umiejętności, podnosząc poziom wiedzy i kwalifikacje stajemy się bardziej atrakcyjni dla pracodawców jako potencjalni pracownicy. A nie mniej ważne jest to, że stajemy się powoli specjalistami w swojej dziedzinie, a im większą wiedzę na jakiś temat będziemy mieć i im lepsze umiejętności będziemy tym bardziej ważnymi pracownikami - takimi, których firma na pewno nie będzie chciała stracić. I takimi, którzy łatwiej dostają awans czy też podwyżkę. Czemu? Bo mają argumenty w postaci niezliczonych kursów i szkoleń, które mogą przedstawić pracodawcy.
Dzisiejszy rynek pracy nie jest stabilny
Żyjemy wszyscy w czasach konkurencji, a rynek nie jest stabilny. Powinniśmy więc jak najwięcej inwestować w siebie, swoje umiejętności, wiedzę i kwalifikacje. Z badań wynika, że współcześni młodzi ludzie muszą przekwalifikowywać się w swoim życiu od kilku do kilkunastu razy - to już nie czasy naszych babć - gdy jedną pracę miało się najczęściej przez całe swoje życie. Gospodarka i sytuacja rynkowa zmienia się teraz tak dynamicznie, że wymusza takie zmiany również na nas, a najlepiej się przygotować do tej sytuacji poprzez rozwijanie się i inwestycje w siebie. Innym powodem, także ważnym, dla którego warto uczestniczyć w różnego typu szkoleniach czy też kursach jest możliwość zdobywania wiedzy, której nie znajdzie się nigdzie indziej, przekazanej w przystępnej fajnej formie (w końcu sami wybieramy odpowiadający nam kurs). Biorąc udział w szkoleniach czy też warsztatach, można zdobyć wiedzę, której nie znajdzie się, czytając książki czy przeglądając informacje na stronach internetowych, po pierwsze często na takich szkoleniach prowadzący mają w temacie ogromne doświadczenie i są po prostu ekspertami, po drugie dobre kursy pozwalają na wiele ćwiczeń praktycznych a jak wiadomo poprzez praktykę uczymy się najszybciej i najłatwiej.
Polecamy
Najnowsze
Zmiany w Ordynacji podatkowej w 2016 r.
Potrzebujesz pieniędzy i chciałby kiedyś na emeryturze leżeć na plaży w tropikach? Jeśli tak, to koniecznie musisz zarabiać odpowiednie kwoty... [...]