Czy warto zdobywać nowe kwalifikacje?

Czy warto się szkolić? Zdobywać nowe kwalifikacje, uprawnienia, umiejętności? Oczywiście, że tak. Ale nie tak jak większość osób myśli: warto - bo wymaga tego ode mnie sytuacja życiowa, szef, rynek pracy czy inne tego typu czynniki. Warto ale przede wszystkim dla siebie i swojego własnego wewnętrznego rozwoju. Warto - bo jak to się mówi "człowiek który się nie rozwija się cofa" - i uważam że jest w tym jakieś ziarnko prawdy. W końcu nie stymulując swojego rozwoju stoimy w miejscu, a nawet wiele zapominamy i wiele umiejętności tracimy gdy w tym samym czasie świat dalej idzie do przodu.

Jak wybrać szkolenie dla siebie?

Przede wszystkim wybór szkolenia powinien poprzedzać proces analizy. Właśnie wtedy powinniśmy zapytać samych siebie: jakie szkolenie jest nam potrzebne, dlaczego chcemy je robić, czy przyda nam się w przyszłości (Czy jest wpisane w naszą ścieżkę kariery zawodowej), czy kurs ten "zwróci" mi się i w jakiej formie, a także czy osoby z daną umiejętnością/ zawodem, kwalifikacjami są potrzebne na rynku pracy? Oczywiście nie wszystkie odpowiedzi na pytania muszą nas zadowalać, gdyż jeśli coś jest naszą pasją i po prostu chcemy to robić to wbrew wszystkiemu warto w to inwestować. Jest to wtedy inwestycja w samego siebie, w swój własny rozwój.

Obecna sytuacja społeczna

Niestety w obecnych czasach niewiele osób płaci za szkolenia i kursy, które właśnie wynikają z zainteresowań i pasji - jest to smutny fakt. Powodów takiej sytuacji może być wiele, na przykład to, że nie na takie podejście do szkoleń nastawiony jest obecny system edukacji, tej szkolnej ale zarówno tej poza ustawicznej. Kolejnym powodem może być obecna w dzisiejszych czasach ciągła gonitwa za pieniędzmi, a więc w wyborze kursu rzadko kierujemy się pasjami a zdecydowanie częściej realnymi możliwościami późniejszego zarobku. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji wydawałoby się połączenie swojej kariery zawodowej a tym samym pracy z pasjami i zainteresowaniami jakie mamy. Brzmi jak bajka? Owszem, jest to trudne i nie zawsze potrafimy wpaść na sam pomysł, iskrę która nas pociągnie dalej - ale jest to możliwe. Nie dajmy obecnemu światu nastawionemu na pieniądz, konsumpcjonizm i globalizację zabicie w nas pasji. W końcu wszyscy wiedzą jakie to ważne - a tak nie wielu z nas wie jak to wprowadzić w swoje własne życie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!