W obecnych czasach aby zaistnieć na rynku pracy trzeba mieć czym się pochwalić w swoim CV, stąd też możemy obserwować w społeczeństwie potrzebę ciągłego dokształcania się, zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Na szczęście według zasady "jest popyt jest podaż" nasz rynek edukacyjny sprostał temu zadania i oferuje młodym i starszym ludziom pragnącym się dokształcać wiele możliwości i przedstawia naprawdę szeroką ofertę kursów, szkoleń, warsztatów, oraz szkół policealnych. A dzięki temu taki potencjalny pracownik staje się atrakcyjniejszy w oczach przyszłego również potencjalnego pracodawcy. Poniżej więc przedstawiam garść podstawowych informacji, które z pewnością odrobinę naświetlą Wam to zagadnienie.
Kto może prowadzić kursy?
Niestety prawo w tym przypadku nie jest jednoznaczne, jednak w przeważającej ilości przypadków kursy zawodowe, doszkalające i inne prowadzą ludzie wykwalifikowani o wieloletnim doświadczeniu w temacie. Trenerzy dbają również na ogół na poziom prowadzonych szkoleń a także o satysfakcję klienta. Niestety mimo, że na ogół sytuacja ta rysuje się nam dość ładnie, to są też przypadki nieco mniej pozytywne. Musimy więc zawsze dbać o to aby sprawdzić w jakim kursie czy też szkoleniu bierzemy udział, kto prowadzi to szkolenie i czy kadra prowadząca zajęcia ma wymagane kwalifikacje do tego aby to robić. Dzięki temu powinniśmy ustrzec się przed stratą pieniędzy i czasu.
Jak wybrać kurs dla siebie?
Jeżeli chcemy na poważnie zając się szukaniem odpowiedniego dla nas kursu powinniśmy zwrócić uwagę na szereg czynników takich jak: w jakim trybie odbywać będzie się kurs - tak aby nie kolidował z pracą lub studiami, czy kadra kursu jest odpowiednio wykwalifikowana, czy zapewniają materiały do zajęć, jak wiele osób będzie liczyła grupa zajęciowa (to jest niezwykle ważne z dwóch przyczyn 1. W za dużej grupie nie zyskamy z kursu tyle ile powinniśmy, 2. w za małej nie dojdzie do procesu grupowego i wiele ćwiczeń będzie niemożliwych do przeprowadzenia) oraz na koniec warto zobaczyć jakie opinie na temat organizatora lub tego konkretnego kursu krążą o Internecie.
Podsumowanie
Pamiętajcie, że najważniejsze jest aby dobrać kurs do siebie! A w efekcie uczyć się chętnie i z pasja czegoś co naprawdę nas interesuje a nie sprawia, że nudzimy się i zasypiamy praktycznie na stojąco.
Polecamy
Najnowsze
Zmiany w Ordynacji podatkowej w 2016 r.
Potrzebujesz pieniędzy i chciałby kiedyś na emeryturze leżeć na plaży w tropikach? Jeśli tak, to koniecznie musisz zarabiać odpowiednie kwoty... [...]