Szkolenia dla osób bezrobotnych - czy warto?

Jeżeli tak się potoczyło w Twoim życiu, że właśnie stałeś się lub stałaś się osobą bezrobotną - nie ma co się załamywać. Realia naszego obecnego rynku pracy takie niestety są. Co w takim wypadku zrobić? Przede wszystkim zacząć korzystać z oferowanych przez urzędzy pracy szkoleń dla osób bezrobotnych. Szkolenia takie są darmowe, a ty masz teraz sporo czasu na doszkalanie się lub nawet przekwalifikowanie. Prawda?

Jak zakwalifikować się do szkolenia organizowanego przez urząd pracy?

Urząd pracy może nas skierować na szkolenie, gdzie możemy albo nauczyć się nowego zawodu, albo doszkolić się. Przede wszystkim musimy jednak wcześniej zarejestrować się w biurze pracy i otrzymać status osoby bezrobotnej - nie możemy się wtedy uczyć w systemie dziennym, być rencistami, ani też wykonywać pracy nawet na umowę zlecenie czy też umowę o dzieło. Następnie złożyć do urzędu pracy odpowiedni wniosek. Jeśli okaże się, że nasze wykształcenie jest zbieżne ze szkoleniem które oferuje urząd pracy mamy duże szanse na to, że nasz wniosek zostanie zaakceptowany.

Stypendium dla osób bezrobotnych

W czasie, gdy będziemy odbywać szkolenie na które zostaliśmy skierowani przez urząd pracy mamy prawo do otrzymywania tak zwanego stypendium. Będzie ono nam wypłacane w czasie odbywanego przez nas szkolenia. Oprócz szkoleń zawodowych, bardzo często mamy możliwość innego rodzaju kursów, na przykład nauki języków obcych. Co wydaje się być niezwykle atrakcyjne - tym bardziej w dzisiejszych czasach.

A więc czy warto?

Myślę, że na to pytanie "Czy warto?" odpowiedź nasuwa nam się sama. Oczywiście, że warto. Dość, że dostaniemy możliwość odbycia bezpłatnego szkolenia zwiększającego naszą wiedzę, umiejętności i kwalifikację a tym samym nasze realne szanse na zdobycie nowej, dobrze płatnej i satysfakcjonującej nas pracy, to w dodatku dostaniemy z urzędu pracy stypendium. Skoro jesteśmy osobami bezrobotnymi to chyba najlepsza opcja w jaki sposób możemy wykorzystać nasz wolny czas. Dzięki temu możemy odmienić swoją sytuację zarówno zawodową jak i w efekcie finansową, społeczną i prywatną - dzięki zmianom w swoim życiu będziemy nie tylko bardziej spełnieni, dumni z siebie ale i szczęśliwi. Jestem pewna że odczujemy te zmiany my sami, nasza rodzina, znajomi i przyjaciele. Człowiek czuje się ze sobą lepiej gdy ma możliwość pracy nad sobą i rozwoju osobistego. Można w końcu poczuć się osobą spełnioną

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!