Szkolenia e-learningowe

W dzisiejszych czasach wręcz modne stało się ustawiczne poszerzanie swojej wiedzy, szkolenia, kursy i warsztaty dające nam coraz to nowe umiejętności i kwalifikacje. Żyjemy jednak również w czasach w których technologia i internet są wszechobecne, czemu by nie w takim razie zacząć szkolić się poprzez e-learning? 

Zalety e-learningu

Szkolenia e-learningowe są na pewno dużo tańsze niż standardowe szkolenia, czasami nawet bezpłatne. Kolejnym plusem tej formy szkoleń jest to, że zajmują tyle czasu, ile poświęci na nie uczestnik szkolenia, a co za tym idzie czas spędzony na szkoleniu najczęściej możemy elastycznie dostosowywać do naszych potrzeb czyli możemy uczyć się w domu, w pracy, kawiarni, czy też parku - wszędzie tam, gdzie jest komputer, lub gdzie zabierzemy laptop i gdzie jest dostęp do internetu. Prowadzący może stosować wiele różnych form zarówno przekazywania jak i sprawdzania wiedzy uczestników kursu czy też szkolenia takich jak: forum dyskusyjne, quiz, film, prezentacja, testy, i inne. Kolejnym plusem jest możliwość pracy indywidualnej z każdym uczestnikiem kursu jak i pracy zbiorowej oraz w dowolnie stworzonych grupach. Liczba szkolenia internetowego może być zazwyczaj nieograniczona. Niewątpliwym plusem i ułatwieniem dla prowadzącego jest również fakt, że wszystkie dane i informacje są od razu gromadzone - czyli prowadzący może na bieżąco kontrolować postępy uczestników - ile zadań już zostało zrobionych, ile osób i jak często się logują i tym podobne. A ostatnią już wspomnianą zaletą szkoleń w formie e-learningowej jest to, że dane które są wykorzystywane w szkoleniu hasła loginy i inne są dobrze zabezpieczane. 

Wady e-learningu

Niestety jak praktycznie wszystko tak szkolenia i kursy w formie e-learningowej oprócz zalet mają również wady i minusy. Główną wadą szkoleń w tej formie jest brak osobistego kontaktu między prowadzącym a grupą - kontakt taki wprowadza szkolenie na inny poziom a przy tym pozwala na obserwacje uczestników, motywowanie ich, śledzenie procesu grupowego i reagowanie na zaistniałe sytuacje. Takiego kontaktu niestety nic nie zastąpi. W niektórych szkoleniach nie jest to prawie wcale uciążliwe i trudne tak jak w szkoleniach z zakresu na przykład historii, ekonomii, księgowości i tym podobnych, ale we wszystkich szkoleniach z zakresu umiejętności miękkich, społecznych i interpersonalnych może to być dużą trudnością i stratą -bo w szkoleniach tego typu nabywane poprzez kontakt z innymi doświadczenie jest wręcz nieocenione. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!