Jak prawidłowo planować szkolenia? Część 1

Nie da się zaprzeczyć, że szkolenia są niezwykle drogimi usługami. Szacuje się, że zazwyczaj takie rozwiązania wiążą się z kosztem około 5500 zł za jeden dzień, co daje nam niekiedy nawet ponad 40 000 złotych za jeden, pełny cykl szkoleniowy w firmie. Co więcej, jeśli chodzi o szkolenia dla kadry kierowniczej, to może się to wiązać z wydatkami rzędu setek tysięcy złotych.

Co składa się na koszty szkoleń?

Warto wiedzieć, że ogólne koszty to nie jest tylko i wyłącznie wynagrodzenie dla firmy szkoleniowej. To również koszty, które będziesz musiał ponieść odrywając swoich ludzi od pracy i wysyłając ich na takowe szkolenie. Do tego dochodzą również koszty organizacyjne oraz płace działu personalnego. Należy mieć również na uwadze to, że w razie, gdyby nie było widocznych efektów takowych szkoleń, to niestety ponosisz znaczne straty niematerialne. Tutaj nie ma miejsca na niepowodzenie, ponieważ menadżerowie oraz pracownicy powinni upatrywać w takich szkoleniach szansy na podniesienie swoich kwalifikacji i rozwoju.

Nie bez znaczenia w takim wypadku będzie wybór odpowiedniej firmy zewnętrznej, która ma poprowadzić takowe szkolenia. Im będzie skuteczniejsza, to tym większa szansa, że faktycznie jej działania odniosą dokładnie takie skutki, jakich się spodziewałeś. Warto w tym wypadku kierować się pewnymi kryteriami i dokonać bardzo dokładnego sprawdzenia danej firmy, która zajmuje się szkoleniami. Jednakże nie opieraj się wyłącznie na 1-2, ale weź pod uwagę nieco więcej możliwości, co pozwoli Ci podjąć jeszcze bardziej obiektywną decyzję.

Jaka technologia pracy przed rozpoczęciem szkolenia?

Warto wiedzieć, że firma zewnętrzna, może zostać zaproszona do współpracy na różnych etapach realizowania projektu. Czyli może to być np. szkolenie interwencyjne, które wynika z potrzeby podniesienia umiejętności pracowników, których przekonania opierają się na tym, iż mają zbyt niskie kompetencje. Takie absolutne minimum, które w takiej sytuacji musi zrobić wybrana firma szkoleniowa, to określenie celów projektu. Oczywiście muszą one być mierzalne, bowiem to pozwoli skutecznie ustalić czego i na jakim poziomie muszą nauczyć się pracownicy. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!