Dbanie o rozwój pracownika - jak to robić dobrze?

Niewątpliwie ważne jest, aby każda firma jak najlepiej dbała o swoich pracowników, bowiem jest to bardzo mocno związane z ich rozwojem oraz motywacją. Warto wiedzieć, że pracownicy coraz częściej wybierają takie firmy, które dają im realne możliwości rozwoju i doskonalenia swoich kompetencji. Gdy tego zabraknie, to po pewnym czasie pojawia się frustracja spowodowana uczuciem, iż stoimy stale w miejscu.

Jakie sposoby rozwoju pracowników?

Jednym z takowych jest coaching. Jest to stosunkowo młoda dziedzina, jednakże z opinii wynika, że naprawdę działa i pozwala na wyciągnięcie z pracownika jego potencjału. Polega to na indywidualnej pracy z daną osobą, poznanie jego aspiracji, jak również dokładnych celów zawodowych. Przede wszystkim taka rozmowa ma na celu obranie jak najlepszego kierunku rozwoju danego pracownika, aby mógł się jak najlepiej realizować na danym stanowisku.

Warto wiedzieć, że niekoniecznie tutaj jest konieczne zatrudnianie osoby z zewnątrz. Często doskonałym mentorem może być doświadczony pracownik firmy, który ma znacznie większe doświadczenie i może pomóc nakierować się młodszym kolegom.

Niemniej, wiele firm decyduje się na współpracę z cenionymi specjalistami, których na rynku obecnie nie brakuje. Jednakże należy tutaj mocno uważać, ponieważ nie brakuje również osób, które podają się za specjalistów, a niestety doświadczenie mają marne. W ten sposób stracisz jedynie swoje pieniądze, a same spotkania nie będą miały większych efektów. Warto wiec najpierw dokładnie przestudiować zakres coachów i na podstawie opinii innych osób wybrać tego, z którym chciałbyś współpracować nad rozwojem swoich pracowników.

Początkowo może się to wydawać dość sporą inwestycją, jednakże z pewnością się ona zwróci i to w stosunkowo niedługim czasie. Dzięki temu pracownik będzie nie tylko zmotywowany, ale przede wszystkim odkryje swój kierunek kształcenia i doskonalenia zawodowego. To dla Ciebie oznacza, iż zyskasz jeszcze bardziej wartościowego człowieka, który wniesie wiele dobrego do Twojej działalności. Jak więc widzisz, mamy tutaj same zalety i powinieneś się nad tym poważnie zastanowić. 

Your Roots in Poland

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!