Jak wybrać dobre szkolenie?

Żeby znaleźć wymarzoną, lub przynajmniej dobrą pracę, czy też awansować często nie wystarczą skończone szkoły i studia konieczne stają się dodatkowe szkolenia i kursy, które podwyższają naszą ocenę u pracodawców. Jak jednak wybrać te najlepsze, które rzeczywiście dadzą nam wiedzę, umiejętności i doświadczenia? Spróbujemy omówić sobie tu kilka takich wskazówek.

Przede wszystkim "po co"?

Zanim zaczniemy szukanie szkoleń i kursów, zapisywanie się, przygotowania i tak dalej powinniśmy zacząć od zastanowienia się "po co?". A więc po co nam szkolenie czy też kurs? Co ma nam dać? W jakim kierunku chcemy się rozwijać? Czego chcemy się nauczyć? Dopiero gdy odpowiemy sobie na powyższe pytania będziemy mogli przejść dalej.

Szkolenie a potrzeby własne.

Wybór szkolenia powinien być przede wszystkim podyktowany naszymi potrzebami oraz potrzebami rynku pracy, czy też firmy w której pracujemy. Przede wszystkim powinniśmy rozwijać swoją specjalizację, dzięki czemu będziemy bardziej atrakcyjnymi pod względem umiejętności pracownikami. Oczywiście wszechstronność i umiejętności związane z wieloma dziedzinami są jak najbardziej pożądane i mile widziane, ale okazuje się, że to osobom o konkretnych specjalizacjach, rozwiniętych w swojej dziedzinie jest łatwiej znaleźć pracę czy też awansować. I tak dla przykładu generalizując dziennikarz mający jakąś specjalizację zarobi najprawdopodobniej więcej niż dziennikarz o wiedzy ogólnej bez żadnej konkretnej specjalizacji.

Analizuj dokładnie oferty.

Oczywiście najczęściej analizowanym elementem szkolenia jest cena, jednak nie powinniśmy kierować się wyłącznie tym - jak najbardziej jest to ważny element ale na pewno nie najważniejszy. A więc na co zwracać uwagę podczas długich i żmudnych poszukiwań odpowiednich dla siebie szkoleń? Dobrze jest przed wybraniem kursu zdobyć na jego temat jak najwięcej informacji, poszukać opinii byłych kursantów, sprawdzić kto będzie prowadził zajęcia - czy te osoby mają wymagane kwalifikacje i umiejętności konieczne do tego aby przekazać nam jak najlepiej i jak najwięcej informacji. Sprawdźmy też jaki rodzaj zaświadczeń oferuje taki kurs i jaki jest program szkolenia, czy oprócz zajęć teoretycznych będziemy mieli tez możliwość doświadczania i trenowania naszych umiejętności. Szkolenia które łączą zajęcia teoretyczne i praktyczne są dużo bardziej efektywne od tych oferujących wyłącznie zajęcia teoretyczne.

Gdzie znaleźć odpowiednie szkolenia?

Wiele szkoleń, organizują urzędy pracy. Informacje na temat kursów można znaleźć również w prasie branżowej, na różnych plakatach wiszących na tablicach ogłoszeń, czy tez na portalach takich jak: szkolenia24h.pl, edustacja.pl, kursy-szkolenia.pf.pl.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!