Jak przygotować się do prezentacji mieszkania na sprzedaż?

Sprzedaż mieszkania to dosyć skomplikowane zadanie. Na pierwszy rzut oka wielu osobom wydaje się, że wystarczy umieścić ogłoszenie na popularnym portalu i mamy sprawę załatwioną. Jeżeli tak by to wygląda, to nie byłoby na rynku tak wielu biur pośrednictwa nieruchomości.

Aby szybko sprzedać mieszkanie, powinniśmy przygotować je w sposób zachęcający potencjalnego kupca. Pierwszym etapem, aby ściągnąć zainteresowanie nabywcy, jest dokładne wysprzątanie i udekorowanie mieszkania. Następnie powinniśmy wykonać dobre jakościowo zdjęcia. Warto do tego zadania wynająć profesjonalnego fotografa, który urządzi nam sesję fotograficzną i wydobędzie piękno nawet z najmniej atrakcyjnej nieruchomości. Koszt takiej sesji powinien zamknąć się w 200 zł.

Kolejny etap to umieszczenie ogłoszeń w kilku, a nawet kilkunastu portalach ogłoszeniowych. Warto poświęcić na każde ogłoszenie trochę więcej czasu i dobrze opisać i zareklamować naszą nieruchomość. Tylko w ten sposób możemy przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych zakupem mieszkania. Jeżeli już załatwimy te sprawy, możemy przystąpić do dekorowania i dokładnego sprzątania naszego mieszkania.

Warto zainwestować w kilka obrazów, jakiś element dekoracyjny na stole. Wszystko to, co umieścimy w mieszkaniu, powinno wzbudzać w potencjalnym nabywcy odczucia ciepła domowego oraz komfortu. Warto też poćwiczyć z kimś bliskim lub znajomym rozmowę na temat mieszkania. Powinniśmy wzbudzać dobre wrażenie i zaufanie. Tylko tak uda nam się sprzedać nieruchomość za interesującą nas kwotę.

Ważna jest też nasza prezencja. Na rozmowę i oględziny warto ubrać się elegancko, lecz bez przesadnego przepychu. Powinniśmy wyglądać schludnie więc marynarka i koszula jest mile widziana. Warto też przygotować sobie komplet dokumentów na wypadek, gdyby klient zdecydował się na zakup. Nie ma sensu przedłużać całego procesu i załatwić formalności jak najszybciej.

Jeżeli dobrze przygotujemy się do procedury sprzedaży, to nie powinna ona zająć nam dużo czasu oraz nie będzie dla nas problemem kilka wizyt i rozmów z klientami zainteresowanymi zakupem.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!