Jak wygląda praca księgowego?

Długo już szukasz pracy? Jedni szukają jej kilka tygodni, a inni latami. Ci którym schodzi krócej mają większe wykształcenie lub doświadczenie, albo też są w stanie pracować na najniższą krajowa ponieważ nie mają specjalnie żadnego wyboru. Ci którzy siedzą bezrobotni od kilku lat, zwykle są zbyt leniwi, żeby pracować za takie pieniądze ale też nie podnoszą swoich kwalifikacji. Jeśli nie masz pracy, to dobrze jest zacząć nawet od tej kiepskiej, byleby nie utknąć w takim miejscy. Pamiętaj, że ma to być moment przejściowy. A co w tym momencie robić? Przede wszystkim kursy doszkalające i podnosić swoją wiedzę. Zdobywając zaświadczenia i certyfikaty, na pewno zachęcisz jakiegoś pracować do zatrudnienia, a zarobki będą większe.

Innym pomysłem jest działanie jako firma jednoosobowa. Musisz jednak wiedzieć w jakiej branży powinno się działać. Dzięki temu będziesz posiadał wiedzę , która pozwoli ci ustali c jakie są ci potrzebne szkolenia zawodowe. Najlepiej w tym celu obserwować rynek. Trzeba wiedzieć na co jest popyt, jak profesja się opłaca finansowo oraz na co przemija moda. Na pewno możesz zająć się branżą finansową, ponieważ pieniądze towarzysza nam na każdym korku i nie zanosi się na to, aby zostały wycofane. W takim razie możesz wybrać profesje księgowego.

Praca jako księgowy
Praca księgowego do łatwych nie należy. Osoba, która zamierza taki zawód mieć powinna być uzdolniona matematycznie oraz rachunkowo. Co więcej musi to być ktoś skrupulatny, rozważny, godny zaufania, a także zapoznani z tabelkami, cyferkami i wykresami. Dobry księgowy ma także za zadanie skończyć studia z rachunkowości, musi umieć posłużyć się komputerem. Jak taka praca wygląda? Księgowy ma zadanie sprawdzić i przeanalizować rachunki, wpisać je do ksiąg, wprowadzić do systemu, przyjmować i rozliczać faktury i podatki firmy. To właśnie przez księgowego przepływają wszystkie pieniądze w firmie. Nie oczywiście w formie gotówkowej, ale na papierze w postaci cyferek.

Niektórym wydaje się , że księgowy zarabia dość sporo. Tymczasem okazuje się , że nie jest to prawda i nie jednego takie zarobki by nie zadowoliły. Jest to średnio 1,5 – 2 tysiące złotych netto. Jednak w zależności od ilość klientów oraz pracy w danej firmie, mogą się one bardzo różnić. Jednak zwykle przyjmuje się , że księgowy zarabia około 3 tysiące złotych. Najlepiej jest więc dążyć do tego, aby stać się głównym księgowym, ponieważ jego zarobki są już o tysiąc złotych wyższe. Mając etat, można też dorabiać w biurach rachunkowych oraz przejmować zlecenia pojedyncze.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!