Ogólne zasady certyfikacji zawodu księgowego

Poszukujesz pracy? Jeśli tak i jeśli dobrze to robisz to na pewno w końcu uda ci się ją znaleźć. Inaczej wygląda sytuacja jeśli jesteś wybredny. Takim osobom bardzo ciężko jest znaleźć zatrudnienie, ponieważ każde warunki są nie w porządku. Jeśli liczysz na dobrze płatną pracę, to musisz o nią zawalczyć. Oczywiście mowa tutaj o kwalifikacjach , a nie o pięściach. Podnoszenie swoich kwalifikacji jest bardzo ważne. Jeśli nie chcesz zarabiać najniższej krajowej, to jest to wręcz jedyne wyście, a za takie kwoty nie da się utrzymać rodziny.

Pamiętaj, że jeśli masz zamiar uczestniczyć w kursach i szkoleniach to zdaj się na jedna branże , a nie na wszystkie na raz, ponieważ taka wiedza cię się nie przyda. Lepiej bowiem, abyś był najlepszy z jednej dziedziny a nie z każdej kiepski. Warto sprawdzić także czy możesz założyć własną działalność gospodarczą. Jeśli tak, to zastanów się jakiej branży się podjąć, abyś na pewno miał klientów. Najlepiej wybrać taką, na którą zawsze będzie popyt. Powinna być wieź związana z pieniędzmi. Doskonałym pomysłem będzie zostanie księgowym, a ale musisz być dobry z matematyki, rozważny, godny zaufania i opanowany.

Własna działalność jako księgowy
Praca księgowego może się wydawać łatwa w praktyce. Tymczasem wymaga ona, aby wykonywała ją osoba, która duże kwalifikacje oraz wysoki poziom etyczny. Konieczne jest także ciągłe aktualizowanie posiadanej wiedzy. Osoba , która prowadzi księgi musi być kompetentna, dokładana, opanowana i zapoznana z panującymi zasadami i prawami. Przyjrzyjmy się więc jak wygląda system certyfikacji zawodu księgowego. Obejmuje on cztery stopnie certyfikacji. Stopień pierwszy to księgowy, drugi to specjalista ds. rachunkowości, trzeci to główny księgowy, zaś czwarty to dyplomowany księgowy.

Edukacja takiego przyszłego księgowanego składa się z 14 etapów, które są podzielone na cztery stopnie. Odpowiadają one czterem stopniom zawodowych kwalifikacji. Pierwszy etap to kurs z podstawa rachunkowości dla tych, którzy wybierają się do pracy na księgowego. Następny to kurs na specjalistę do spraw rachunkowości. Kolejno jest kurs dla tych, którzy pragną być głównym księgowym oraz da kandydatów na księgowego dyplomowanego.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!