Na czym polega doradztwo strategiczne i transakcyjne?

Osoby zajmujące się biznesem, to zazwyczaj ludzie bardzo przedsiębiorczy, którzy pracują po wiele godzin dziennie, a ich praca nie kończy się na wyjściu z biura. Często pracę zabierają także do domu i pracują do późnych godzin nocnych. Osoby te jednak niezbyt dobrze zdają sobie sprawę z faktu, że popełniają bardzo duży błąd. Wystarczy, że wprowadzą odpowiednie zmiany do swojego toku pracy i zoptymalizują dzień pracy, aby zyskać wiele wolnego czasu, który mogą poświęcić na zbliżenie się do rodziny oraz bliskich. Innym wariantem, w którym nie wykorzystujemy swojego potencjału poprzez złą organizację, jest łączenie spółek lub firm w jedno duże przedsiębiorstwo. Można to zrobić samodzielnie i poświęcić bardzo wiele czasu i energii lub też skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego, kto poprowadzi nas przez ten proces.

Na naszym rodzimym rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się doradztwem. Nie jest jednak łatwo wybrać odpowiednią ofertę, jeżeli nie mamy pojęcia, co wchodzi w skład danej usługi. W zależności od tego, jak bardzo rozbudowanej obsługi potrzebujemy, możemy wybrać firmę oferującą doradztwo transakcyjne, które jest dosyć mocno skoncentrowane na osiągnięciu jednego celu, jakim jest finałowa transakcja np. połączenie spółki. Innym rodzajem usług doradczych jest doradztwo strategiczne. Jest to znacznie bardziej rozbudowana forma pomocy, która tworzy strategię osiągnięcia celu, a nie obiera sam cel. Dzięki tego typu doradztwu możemy w dużo łatwiejszy sposób opanować proces, jakim jest fuzja dwóch przedsiębiorstw oraz zaplanować strategię rozwoju na kolejne lata lub miesiące.

Tego typu usługi są bardzo popularne za granicą, gdzie bardzo często dochodzi do połączeń dwóch mniejszych firm i stworzenia większej i bardziej wszechstronnej firmy, która będzie zawierała wszystkie najlepsze strony obu. W naszym kraju tego typu działalność jest jeszcze stosunkowo nowa i osoby mało związane z branżą mogą mieć problem z odróżnieniem firm świadczących doradztwo strategiczne od przedsiębiorstw, które zajmują się doradztwem handlowym.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!