Czy zlecenie sprzedaży pośrednikowi nieruchomości jest opłacalne?

Sprzedaż mieszkania lub domu to dosyć odpowiedzialne i czasochłonne zadanie. Wymaga od nas sporej wiedzy na temat skutecznych technik sprzedażowych oraz stałego kontaktu z potencjalnymi klientami.

Wiele osób jednak twierdzi, że w sprzedaniu mieszkania nie ma nic trudnego i każdy może to zrobić. W ich oczach pośrednicy handlu nieruchomościami praktycznie nie mają pracy przy sprzedaniu ich nieruchomości a prowizja, jaką otrzymują za swoją usługę, jest po prostu wyzyskiem i nie powinni jej otrzymywać. Jaka jest prawda, dowiemy się tylko decydując się na samodzielną sprzedaż naszej nieruchomości.

Pośrednik nieruchomości dziennie odbywa nawet kilkanaście spotkań z klientami zainteresowanymi zakupem różnych nieruchomości. Często musi przemieszczać się po całym mieście niezależnie od tego, czy są korki, czy ich nie ma. Czy jesteśmy w stanie poświęcić np. naszą pracę i czas z bliskimi na rzecz odbywania wizyt i oględzin przez potencjalnych kupców? Wydaje mi się, że nie. Nie wiem jednak skąd tak negatywne opinie na temat przedstawicieli biur nieruchomości. Wielu z nich w pocie czoła stara się sprzedać naszą nieruchomość, często poświęcając życie prywatne na rzecz kariery i zadowolenia swoich klientów.

Decydując się na samodzielną sprzedaż, powinniśmy liczyć się z tym, że wszystkie czynności będziemy musieli wykonać samodzielnie. Od stworzenia oferty, poprzez zrobienie profesjonalnych zdjęć a na kontaktach z zainteresowanymi zakupem osobami kończąc. A nikt nie gwarantuje nam, że sprzedamy mieszkanie w ciągu kilku dni. Takie wizyty mogą trwać nawet kilka tygodni lub miesięcy, jeżeli posiadamy drogą nieruchomość.

W takiej sytuacji jedynym rozsądnym wyjściem jest zlecenie sprzedaży profesjonalnej firmie pośrednictwa nieruchomości. My w tym czasie możemy zająć się własną pracą oraz zarabianiem pieniędzy i kontaktami z najbliższymi. Oczywiście, jeżeli mamy dużo wolnego czasu możemy zająć się tym sami, jednak w innym wypadku bez sensu jest branie na swoje barki kolejnych obowiązków związanych ze sprzedażą nieruchomości.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!