Postępowanie układowe

Poszukujesz pracy w Polsce? Jeśli masz wykształcenie, to wydaje ci się , że nie jest to wcale proste. Jednak można się zdziwić kiedy skończymy studia. Okazać się bowiem może, że wcale nie jest to takie łatwe jak się na wydawało. Bardzo dużo osób z tego powodu wyjeżdża z kraju. Wolą oni siedzieć za granicą i zarabiać większe kwoty niż najniższą krajową, za którą bardzo nie da się wyżyć szczególnie jeśli dodatkowo opłacamy wynajmowane mieszkanie. Jedni zadowalają się tym co mają , a inni szukają sposobów na to, żeby zarobisz dobrze iw krótkim czasie. Jeszcze inni są kreatywni i starają się zakładać własną działalność. Jednak za takie przedsięwzięcie nie może wziąć się byle kto, ponieważ trzeba mieć określone cechy charakteru.

Osoba zakładająca firmę powinna być rozsądna, potrafić opanować każdą sytuacje, zarządzać pieniędzmi, cierpliwa i przedsiębiorcza. Przede wszystkim liczy się tutaj odporność na stres. Trzeba potrafić pracować w ciężkich sytuacjach i podejmować trafne decyzje, bo to od nich zależeć będzie los naszej firmy. A co jeśli takich cech nie posiadamy lub nie bardzo wiemy co robimy? W takim wypadku powstają sytuację kiedy przedsiębiorca popada w długi. Kiedy jednak przychodzi do postępowania układowego z wierzycielami rezygnują z takiej pomocy popadając w jeszcze większe długi.

Daj sobie pomóc
Upadłość finansowa u nas w kraju rozumiana jest jako bankructwo. Jet to bardzo myślące, ponieważ mowa tutaj o układzie i wniosku o upadłość. Do dzisiaj wielu przedsiębiorców nie chce składać wniosku o ogłoszenie upadłości, ponieważ nie chcą żeby publicznie zostali uznani za bankrutów. Trzeba pamiętać, że niektóre gospodarcze umowy są tak sformułowane, że w przypadku ogłoszenia upadłości przez kredytobiorcę, rozwiązuje się umowę i bank żąda natychmiastowej spłaty należności. Wierzyciel, który odpowiedniej wiedzy nie posiada na temat współpracy z zadłużonym, będzie dążył do egzekucji należności. Umożliwia on także dalsza współpracę z dłużnikiem i eliminuje z rynku.

Bardzo ważnymi cechami upadłości układowej są dalsze prowadzenie interesów oraz posiadanie praw do rządzenie przedsiębiorstwem pod nadzorem sądu. Zawieszone zostają zobowiązania przedsiębiorcy, który wszczyna postępowanie naprawcze. Jakie są konsekwencje ogłoszenia upadłości? W wypadku ogłuszenia upadłości, to syndyk lub zarząd przejmuje obowiązki kierownika. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!