Etapy procesu windykacyjnego

Nie jest zbyt dużo ludzi, którzy zarabiaj takie kwoty o których zawsze marzyli. Oczywiście, jest to znaczna mniejszość. Musimy jednak wziąć pod uwagę , że jednemu wystarczy 2 tysiące zaś inny będzie chciał mieć 50 tysięcy miesięcznie. Wszystko zależy od tego jak dużą wartość mają pieniądze dla takich osób. Kiedy zarabiamy dużo, to możemy sobie pozwolić na więcej przyjemności, wakacje w ciepłych krajach, droższy samochód, lepszy dom itp. gorzej jest kiedy inwestujemy, bierzemy na kredyt , a później pieniądze się kończą, ponieważ tracimy pracę lub zdarza się inna sytuacja. Co się wtedy dzieje z takim człowiekiem? Ma on zwykle potężne długi.


Jest to trudna sytuacja da kogoś, kto być przyzwyczajony wydawać pieniądze, a nie oddawać wszystkie zakupione rzeczy i nic na tym nie zarobić. Zwykle jednak tak to się kończy. Są tacy ludzie, którzy przez kilka lat unikają oddawania długów. Nie każdemu się to jednak udaje i pewnego dnia do drzwi puka windykator. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak wygląda postępowanie? Jak rozwiązać problem bez ingerowania w to sądu?

Odwiedziny windykatora
Osoby z którymi kontaktuje się KRUK SA, to luzie którzy stracili majątek lub pracę poprzez zdarzenia losowe czy zawodowe problemy. Dlatego też negocjatorzy najpierw starają się ustalić co było przyczyną popadnięcia w długi i czy jest to sytuacja krótkotrwałą czy jednak nie. Starają się oni tak dopasować opłaty , aby dłużnik być w stanie je spłacić. Cały proces zaczyna się od wezwania do zapłat w formie pisemnej. Jeśli dług spłacimy , to proces windykacyjny się zakończy. Przede wszystkim musimy pamiętać, aby podczas kontaktu z windykatorem nie panikować. Jeśli do nas zadzwoni lub nas odwiedzi, to nie znaczy, że jesteśmy już na przegranej pozycji, ale że dostaliśmy jeszcze jedna szansę. Jeśli tak by się nie stało, to zostałaby ona skierowana na drogę sądową. Nie musimy wiec się bać, że do naszego domu wkroczy komornik zabierze to, co znajduje się w mieszkaniu czy domu. Firma zarządzająca wierzytelnościami ma nieco inne plany. Jej celem jest rozwiązanie problemu na pokojowej ścieżce i pomoc w trudnej sytuacji.

Przede wszystkim musimy współpracować z windykatorem. Możemy się z nim skontaktować telefonicznie. Podczas rozmowy wszystko nam on wyjaśni. Nie musisz się bać, że o twoich problemach dowie się ktoś inny. Jeśli zawrzesz porozumienie, to obierzesz najmniej trudną drogę i pozbędziesz się problemu. Jeśli nie będziesz współpracował, to twój dług nie będzie spłacany przez ciebie na raty, ale z wyrokiem sąd będziesz musiał to zrobić w ciągu 14 dni. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!