Outsourcing spraw kadrowo płacowych – czy warto?

Da się zauważyć, że coraz więcej właścicieli firm decyduje się na to, aby zlecać zarządzanie kadrami i płacami do zewnętrznych firm. Ma to przede wszystkim na celu zredukowania kosztów, jak również przeniesienie odpowiedzialności za dokumenty na zewnętrzną firmę, która zdecydowała się nawiązać współpracę. Nie da się bowiem ukryć, że naliczanie pensji za poszczególnych pracowników, czy zarządzanie wszystkimi umowami to bardzo czasochłonne zadanie, które z pewnością wymaga niemałej uwagi. Dodatkowo konsekwencje przy błędach za poszczególne rozliczenia mogą być niezwykle dotkliwe, więc jeśli się na tym nie znamy, to lepiej jest zostawić takie sprawy specjalistom.

Jakie zalety outsourcingu usług kadrowo-płacowych?

Przede wszystkim znaczna reedukacja kosztów, gdyż nie musisz zatrudniać osobistej księgowej. Niekiedy można obniżyć koszty nawet o 40% co jest kwotą dość dużą. Kolejna ważna sprawa, to przeniesienie odpowiedzialności, o której mówiliśmy wyżej. Odpadają również problemy oraz dodatkowe koszty, które wynikałyby z utrzymywania miejsca pracy dla pracowników, którzy zajmowaliby się kadrami i płacami w Twojej firmie.

Co zapewnia nowoczesny outsourcing kadrowo-płacowy?

Cała dokumentacja dostępna jest w formie cyfrowej, wiec właściciel firmy bez większych problemów może sobie ją sprawdzać i analizować. Dodatkowo można otrzymać zaawansowaną pomoc przy doskonaleniu swojej kadry oraz działów HR, co jest ważne dla rozwoju każdej firmy, której zależy na tym, aby skutecznie realizować swoje cele.

Nie można także nie wspomnieć o tym, iż wszystkie dokumenty są jak najbardziej bezpieczne i nie będziesz musiał się martwić o to, że cokolwiek „wycieknie” na zewnątrz. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych firm, które obawiają się konkurencji i zależy im na pełne poufności.

Czy takie rozwiązanie ma wady?

W zasadzie, jeśli zdecydujesz się na firmę doświadczona i taką, która zna potrzeby swoich klientów, to nie masz się czym martwić. Jedynie można obawiać się przekazania całej dokumentacji i kadrowo-płacowej takowej firmie. Tutaj jednak należy brać pod uwagę to, że przecież ściągasz ze swoich barków potrzebę przechowywania wszystkich dokumentów oraz otrzymujesz do nich dostęp w formie cyfrowej, więc stale masz nad wszystkim kontrolę. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!