Jak negocjować cenę nowego mieszkania? Cz.2

W pierwszej części (link tutaj) skupiliśmy się na negocjowaniu z deweloperem ceny mieszkania. Dziś podpowiemy Wam w jaki sposób podejść do rozmowy o wyposażeniu wnętrz. Firmy deweloperskie często nie wykańczają swoich mieszkań i zostawiają furtkę dla nabywców, aby ci określili się - jak chcą mieszkać. Warunki wyposażenia mogą być różne, a koszt takiej inwestycji może przekraczać nawet 100 000 złotych. Jak negocjować wyposażenie i jego cenę? Tego dowiecie się poniżej.

Przygotuj się na rozmowę

Jeśli chcesz kupić mieszkanie od dewelopera, przygotuj zarys jego wyposażenia. Owszem, deweloper może już posiadać plik dokumentów z jego propozycjami, ale chętnie wysłucha Twoich, ponieważ będzie miał świadomość kwoty, jaką możesz na ten cel wydać. A są one różne. Znane są przypadki, gdy człowiek kupujący mieszkanie za 350 000 złotych poprosił o uniwersalne wyposażenie za ... 20 000 złotych. Jeszcze inni często wydają na wyposażenie więcej, niż wynosi wartość mieszkania. Deweloperzy są przygotowani na wszystko, ale lubią mieć czarne na białym, aby poprowadzić rozmowę w odpowiednim kierunku.

Pytaj o szczegóły

Jeśli nie zadasz pytania deweloperowi - nie znajdziesz odpowiedzi. Nie bój się zadawać pytań o detale związane z wyposażeniem wnętrz. Pytaj o jakość farb, ceny poszczególnych akcesoriów i staraj się zbijać wartość mieszkania dając do zrozumienia, że nie wszystko wygląda tak pięknie. To najstarsza broń na twardych negocjatorów. Jeśli ponadto wykażesz się poczuciem humoru i klasą - w oczach negocjatora staniesz się poważnym klientem.

Płacisz, więc wymagasz

Pokazując deweloperowi jak ma wyglądać Twoje mieszkanie miej na uwadze fakt, że płacisz za tą usługę. Wymagaj więc jak najwięcej, ponieważ pieniądze przeznaczone na ten cel będziesz prawdopodobnie musiał oddawać bankowi w formie rat. Poważnym błędem kupujących jest brak zainteresowania pracami wykończeniowymi. Wykazuj zainteresowanie, pytaj o szczegóły i pilnuj, aby firma wywiązała się ze wszystkich zobowiązań podpisując umowę przedwstępną.

Negocjowanie to dar lub zguba. Jeśli podejdziesz do rozmowy na luzie, przedstawisz swoje oczekiwania oraz obawy, to w krótkim czasie dojdziesz do porozumienia z deweloperem i kupisz nowe mieszkanie. Jeśli masz do nas jakieś pytania w tym temacie, to czekamy na nie w komentarzach!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!