Jak rekrutować pracowników? Dowiedz się jak żyje!

Dostałeś zadanie przeprowadzenia rekrutacji w firmie, w której pracujesz. Teoretycznie wiesz wszystko o swoich wymaganiach, ale czasy się zmieniają i dziś pracownik nie ma pracować dla nas 8 godzin, a myśleć o swoim stanowisku jako o karierze. Poniżej podpowiadamy Ci w jaki sposób prowadzić rozmowę kwalifikacyjną i jak badać petenta pod kątem współpracy. Dziś zajmiemy się jego życiem.

Dlaczego powinieneś pytać o tryb życia?

Ponieważ pracujesz w tej firmie od wielu lat i dostosowałeś swój tryb życia do codziennych (z wyłączeniem weekendów choć nie zawsze) obowiązków w pracy. Podczas rekrutacji istotnym jest poznanie nałogów, hobby oraz pasji kandydata. Spytaj go o czas wolny po pracy, pasje i finanse. W tej ostatniej kwestii dowiedz się, na co przeznaczyłbym wysoką premię za dobrze wykonaną pracę. Jeżeli odpowie, że na samorozwój, podróże lub coś, co w istocie może go uszczęśliwić to doskonale! Przykra będzie odpowiedź w stylu: "na rachunki", "na kredyt" lub "na imprezy". Takich osób w dużej korporacji nie potrzebujesz.

Dowiedz się jaki ma stosunek do pracy

Czy jest ambitny, czy poradziłby sobie w sporym zespole ludzi? Postaraj się dowiedzieć wszystkiego o preferencjach swojego kandydata. Jeżeli lubi pracować w zespole, obecność innych osób sprawia mu radość, to jest bardzo dobrym kandydatem na pracownika.

To tyle na dziś. Naszym zdaniem należy mocno "przelustrować" kandydata na stanowisko, bo zamierzamy dzielić z tym człowiekiem czas. Im mniej wad osobistych, tym większa szansa na jego sukces zawodowy.

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 789

E-mail: kontakt@obywateliprawo.pl

ul. Piłsudskiego 67, Wrocław

Jesteśmy miłośnikami księgowości i biznesu. Z każdym dniem pogłębiamy swoją wiedzę i rozwijamy się poprzez poznawanie kolejnych zagadnień z tych dziedzin. Zapraszamy do kontaktu!